دفتر سازمان مدیریت پسماند

معرفی نمایندگی


نام و نام خانوادگی : حميد رضا گلستان

مدرک تحصیلی : کاردانی مدیریت

سوابق گزینشی : 

- محقق ، مصاحبه گر و ارزياب هسته گزينش
- مدير ارزشيابي عملكرد هسته گزينش امور مناطق
- مدير ارزشيابي عملكرد هسته گزينش حوزه خدمات شهري
- مدير گزينش منطقه 16 شهرداري تهران
- مدير گزينش منطقه 15 شهرداري تهران
- مدير گزينش سازمان مديريت پسماند

توضیح از ماهیت و اهداف سازمان محل خدمت:

 

•  برنامه‌ریزی در جهت ایجاد بسترهای فرهنگی و اجتماعی مناسب و مورد نیاز در جامعه شهری تهران از طریق اموزش و اطلاع‌رسانی جهت بالا بردن سطح دانش و اگاهی مردم و دست‌اندرکاران، با استفاده از ظرفیت رسانه‌های جمعی، تبلیغات محیطی، مشارکت عمومی شهروندان تهرانی و نهادهای مدنی تخصصی بویژه شورایاری‌های محلات در جهت تحقق اهداف سازمان.
•  برنامه‌ریزی جهت نظافت و رفت و روب، شستشوی معابر، انهار، سطوح، مبلمان‌ و سایر المان‌های شهری و بطور کل پاکیزه‌سازی معابر و فضاهای عمومی شهر تهران با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی
•  برنامه‌ریزی و نظارت بر کاهش تولید پسماند توسط تولیدکنندگان و تهیه‌کنندگان کالاهای مصرفی و مصرف‌کنندگان کالاها (کلیه تولیدکنندگان پسماند) در شهر تهران با استفاده از ظرفیت‌های مشارکت‌های عمومی مردم و همکاری نهادهای مدنی و دولتی ذیربط.
•  برنامه‌ریزی جهت تفکیک پسماند در مبدا تولید به منظور ایجاد ارزش افزوده برای پسماند، بهبود کیفیت پسماند ورودی به طرح‌های تولیدی کمپوست، و بازگرداندن مواد و انرژی به چرخه تولید و طبیعت با بهره‌گیری از اخرین دستاوردهای علمی.
•  برنامه‌ریزی در جهت جمع‌اوری مطلوب و بهداشتی پسماند از مبادی تولید، حمل سریع و ایمن آن به مراکز پردازش و دفع با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی.
•  برنامه‌ریزی جهت توسعه و بهبود فعالیت کارخانه‌های پردازش پسماند و تولید کمپوست با بهره‌گیری از دستاوردهای علمی و صنعتی داخل و خارج از کشور.
•  بسترسازی، پشتیبانی و برنامه‌ریزی لازم برای جلب سرمایه و مشارکت بخش خصوصی و کاهش تصدی‌گری سازمان در فعالیت‌های خدماتی، تجاری، پژوهشی، تولیدی، فنی و مهندسی ذیربط به خصوص تولید کمپوست و تبدیل مواد.
•  برنامه‌ریزی جهت استفاده از اراضی و اماکن مورد نیاز در راستای تحقق اهداف مورد نظر سازمان در چارچوب قوانین و مقررات موضوعه با هماهنگی سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران.
•  هماهنگی و همکاری با نهادهای دولتی، قضایی و مدنی ذیربط در جهت برنامه‌ریزی و مدیریت پسماندهای عمرانی و ساختمانی با ایجاد سیستم‌های هماهنگ از مبدا تولید و انتقال ان به مراکز پذیرش، جلوگیری از تخلیه پسماندهای مذکور در فضاهای عمومی و یا حاشیه‌ای شهر تهران و استحصال مواد و یا دفع پسماند با استفاده از ظرفیتهای بخش خصوصی.
•  برنامه‌ریزی جهت مدیریت در امر تامین، تجهیز و راهبری ناوگان ماشین‌الات تخصصی اعم از ماشین‌الات سنگین و نیمه‌سنگین و بروزرسانی ان متناسب با نیازهای جمعیتی شهری تهران در راستای تحقق ماموریت‌های سازمان با تاکید بر نهایت استفاده ممکن از ظرفیت‌های بخش خصوصی.
•  اخذ اعتبارات و تسهیلات لازم از نظام بانک داخل و خارج از کشور و مؤسسات اعتباری با تایید شهرداری تهران در قالب بودجه مصوب سالانه سازمان و در چارچوب قوانین و مقررات موضوعه. لـ  سرمایه‌گذاری و مشارکت با اشخاص حقیقی و حقوقی در ارتباط با اهداف و فعالیت‌های سازمان با هماهنگی کلیه مراجع مربوطه بویژه سازمان سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های مردمی شهرداری تهران.
•  انجام پژوهش‌های کاربردی، اموزش، اطلاع‌رسانی، تهیه امار و اطلاعات مورد نیاز، با همکاری مراکز علمی و دانشگاهی در چارچوب اهداف، وظایف و اختیارات سازمان.
•  انجام معاملات و انعقاد قراردادهای لازم در چارچوب اهداف و ماموریت‌های سازمان با رعایت قوانین و مقررات موضوعه و ایین‌نامه مالی و معاملاتی مربوط.

آدرس دفتر: 
خيابان شهيد رجايي – انتهاي شهرك 13 آبان – جنب مركز آموزش سازمان آتش نشاني- سازمان مديريت پسماند شهرداري تهران

تلفن: 55530149